ΑΡΧΙΚΗ ΕΥΡΩΤΑ ΕΛΟΥΣ

Γήπεδο Έλους ''Βασίλειος Μιχελάκος'.

Κυριακή, 29 Ιανουαρίου 2017

Γήπεδο Συκέας.17η αγωνιστική.Πρωτάθλημα Α' κατηγορίας Λακωνίας.Α.Ο.Αγγελώνας-Ευρώτας Έλους 0-1,ημίχρονο 0-1

Στο 3' σούτ του Πατσουράκου από καλή θέση και λίγο πλάγια έφυγε άουτ,στην 1η καλή στιγμή του αγώνα.
-Στο 5' ήταν η σειρά του Α.Ο. Αγγελώνας να έχει την δική του καλή στιγμή στον αγώνα όταν από τα πλάγια και δεξιά της επίθεσης ο Βλάχος Παντελής έκανε το σούτ όμως ο τερ/κας του Ευρώτα Έλους δεν είχε κανένα πρόβλημα να διώξει σε κόρνερ στην κλειστή του γωνία.

Κυριακή, 22 Ιανουαρίου 2017

Γήπεδο Έλους,Βασίλειος Μιχελάκος.16η αγωνιστική.Πρωταθλημά Α' κατηγορίας Λακωνίας.Ευρώτας Έλους-Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου,0-1 ημίχρονο 0-1

Στο 16' σε σέντρα του Χριστάκου από τα δεξιά της επίθεσης του Ευρώτα,οι αμυνόμενοι της Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου έδιωξαν προσωρινά την μπάλα,αυτή έμεινε μέσα στην περιοχή και ο Κολλάτος έκανε ένα φαλτσαριστό σούτ,ο τερ/κας βρήκε την μπάλα όσο χρειαζόταν και αυτή κατέληξε κόρνερ.Ο διαιτητής Γιαννόπουλος και ο δεύτερος βοηθός του το είδαν ως άουτ και αυτό ήταν το πρώτο αμελητέο κρούσμα της σημερινής διαιτησίας.

Κυριακή, 15 Ιανουαρίου 2017

Δημοτικό γήπεδο Γυθείου "Χαρίλαος Βασιλάκος".15η αγωνιστική.Πρωτάθλημα Α' κατηγορίας Λακωνίας.Ολυμπιακός Γυθείου-Ευρώτας Έλους 2-1 ημίχρονο 2-1

-Στο 4' απο ένα λάθος της άμυνας του Ευρώτα έγινε συρτή πάσα και απο κοντά με πλασέ μόνος με τον νεοαποκτηθέντα τερ/κα του Ευρώτα Γκιώνη Κυριάκο,ο Ολυμπιακός Γυθείου νωρίς νωρίς άνοιξε το σκόρ.
-Στο 7' σούτ παίχτη του Ολυμπιακού Γυθ. έξω απο την περιοχή βρήκε σε ετοιμότητα τον Γκιώνη που έπεσε στην δεξιά του γωνία και έδιωξε την μπάλα.

Σάββατο, 7 Ιανουαρίου 2017

Γήπεδο Συκέας,14η αγωνιστική.Πρωτάθλημα Α' κατηγορίας Λακωνίας,Ατρόμητος Συκέας-Ευρώτας Έλους 2-2,ημιχρ.0-1

Στο 5' σούτ του Κολλάτου λίγο έξω απο την περιοχή η μπάλα έφυγε λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.
-Στο 7' απο θέση και λίγο πλάγια εντός τη μεγάλης περιοχής ο Χριστάκος θα ανατραπεί απο παίχτη του Ατρομήτου Συκέας,ο διαιτητής Λιαρός μάλλον κάπου αλλού θα έβλεπε...(πλάκα κάνουμε)και δεν μας έκανε πλάκα,απλά έκλεισε τα μάτια του και δεν έδωσε το πέναλτι στην ομάδα του Ευρώτα,το ίδιο έπραξε και ο δεύτερος βοηθός Μπούτσαλης,που έγινε εμπρός στα μάτια του.

Σάββατο, 17 Δεκεμβρίου 2016

Γήπεδο Έλους "Βασίλειος Μιχελάκος".13η αγωνιστική Πρωτάθλημα Α' κατηγορίας Λακωνίας,Ευρώτας ΄Ελους-Ήφαιστος Βρονταμά,1-0 ημιχρ 0-0.

-Στο 6' απο σέντρα που έγινε απο τα αριστερά της επίθεσης του Ευρώτα απο τον Αλίμπαλη,ο Roncea απο κοντά έκανε ενα οχι τόσο δυνατό σούτ και η μπάλα βρήκε πάνω στον τερ/κα του Ήφαιστου και χαθηκε σημαντική ευκαιρία για να ανοίξει το σκόρ η ομάδα του Ευρώτα.
-Στο 16' σε σούτ παίχτη του Ευρώτα μέσα στην περιοχή,η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού,αλλά ο διαιτητής Ανούσος θεώρησε ότι δεν υπήρξε παράβαση.Στην 1η διακοπή του αγώνα οι παίχτες του Ευρώτα διαμαρτυρήθηκαν στον διαιτητή γι'αυτή τη φάση.

Κυριακή, 11 Δεκεμβρίου 2016

Γήπεδο Αγίας Παρασκευής Μονεμβάσιας,12η αγωνιστική Πρωτάθλημα Α' κατηγορίας Λακωνίας,Κάστρο Μονεμβασίας-Ευρώτας Έλους 2-1 ημιχρ.0-0

=Στο 6' ο Τσαγκαρόπουλος που ήταν κάτοχος της μπάλας πήγε να διώξει και αυτή βρήκε στα πόδια του αντιπαλού του που ήταν κοντά του,όμως ο Μπασουράκος έγκαιρα βγήκε από την εστία του και έπεσε στα πόδια του παίχτη του Κάστρου και σταμάτησε σωτήρια για τον Ευρώτα την φάση.

Κυριακή, 4 Δεκεμβρίου 2016

Γήπεδο Έλους Βασίλειος Μιχελάκος,11η Αγωνιστική Πρωτάθλημα Α' κατηγορίας Λακωνίας Ευρώτας Έλους-Αστέρας Βλαχιώτης 0-2 ημιχρ.0-2

-Στο 2ο λεπτό από σέντρα που έγινε από τ'αριστερά της επίθεσης του Αστέρα Βλαχιώτης απο καλή θέση έγινε το σούτ αλλά η μπάλα έφυγε αουτ.
-Στο 13ο λεπτό απο γρήγορη επίθεση απο τα δεξιά της επίθεσης του Αστέρα,οι παίχτες του Ευρώτα δεν μπόρεσαν να κόψουν βγήκε η σέντρα απο την γραμμή του άουτ και με κοντινή κεφαλιά,ο Ελοσίτης και γέννημα θρέμα του Ευρώτα Σταμογιάννος Παναγιώτης έκανε το 0-1 για την ομάδα του.